Organisation

Styrelsen

Kommodor
Kenneth Andersson,
0457 342 5585, kenneth.andersson@aland.net

I:a vicekommodor
Jan Manselin, (Kölbåtsnämnden) 
jan.manselin@fastighetsverket.ax

II:a vicekommodor
Anna Holmström  (klubbholmarnas hamn och bojgrupp)
anna.h@aland.net

Sekreterare
Ulrica Dahlberg
uc.dahlberg@gmail.com

Kassör
Ben Henriksson,
ekonomi@msf.ax

Ledamöter
Simon Karlsson, (Hamnchef / Gästhamnen)
0457 343 3723, simon_karlsson@ymail.com

Sebastian Ölander, (Motorbåtsnämnden)
040 736 5440, sebbeolander71@gmail.com

Hemming Hanses, (juniorrepresentant)
hemming.hanses@gmail.com

Gunilla Hansen (klubbnämnden)
gunilla.hansen@alandsbanken.fi

 

Nämnder och dess ordföranden

Besiktningsnämnden
Johan Hansen, 04573134235
jha@ha.ax

Jollenämnden / Juniorverksamhet
Johan Sundblom, 0400-107 900
jolle@msf.ax

Klubbnämnden
Gunilla Hansen, 04573428586
gunilla.hansen@alandsbanken.fi

Motorbåtsnämnden
Sebastian Ölander, kontaktuppgifter se ovan

Protestnämnden
Michael Sundblom, 040 5032265
michael@dax.ax

Surf- & kajaknämnden
Marcus Björke
mbjorke@gmail.com

Seglingsnämnden
Håkan Lindén, 0457 595 8201
hakan.linden@aland.net

Möholm
Helge Lindroos, 0457 059 6075
helge.lindroos@aland.net

Seglarnästet
Danne Sandell, 0409123659 
danne.sandell@hotmail.com  

Uppvaktningar
Teta Blomroos   

Isjaktsnämnden
Verksamheten vilande fro.m. 2009      

Revisorer

Sixten Söderström och 
Eddie Holmén
suppleant Erika Sjölund

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

 

 

 

 

Mariehamns Seglarförening

Östra hamnen, Pb 155, AX-22100 Mariehamn

Kontakt

Hamnkontoret tel. +358 18 19979
Hamnchef tel. +358 40 8677 760
E-post: gasthamn@msf.ax
Facebook
FO-nr 0749395-2