Organisation

Styrelsen

Kommodor
Andreas Kanborg, 
0400 515 693, andreas.kanborg@aland.net

I:a vicekommodor
Kenneth Andersson,
0457 342 5585, kenneth.andersson@aland.net

II:a vicekommodor
Anette Lindström, (Klubbnämnden)
040 542 9018, nette66@live.com

Sekreterare
Elin Nylund,
0457 525 4543, elin@aland.net

Kassör
Caj Westerberg,
0400 595 924, caj@westerberg.ax

Ledamöter
Simon Karlsson, (Hamnchef / Gästhamnen)
0457 343 3723, simon_karlsson@ymail.com

Sebastian Ölander, (Motorbåtsnämnden)
040 736 5440, sebbeolander@hotmail.com

Johan Sundblom, (Jollenämnden)
0400 107 900, jolle@msf.ax

Jan Manselin, (Kölbåtsnämnden) 
jan.manselin@regeringen.ax

 

Nämnder och dess ordföranden

Besiktningsnämnden
Leif Forsman, 23 342, 0400 529 625,
leif.forsman@aland.net

Isjaktsnämnden
Verksamheten vilande fro.m. 2009

Jollenämnden / Juniorverksamhet
Johan Sundblom, kontaktuppgifter se ovan

Klubbnämnden
Anette Lindström, kontaktuppgifter se ovan

Motorbåtsnämnden
Sebastian Ölander, kontaktuppgifter se ovan

Protestnämnden
Michael Sundblom, 040 5032265
michael@dax.ax

Surf- & kajaknämnden
Sören Sundqvist

Seglingsnämnden
Håkan Lindén, 0457 595 8201
hakan.linden@aland.net

Möholm
Helge Lindroos, 0457 059 6075
helge.lindroos@aland.net

Seglarnästet
Jollenämnden, se ovan

Uppvaktningar
Teta Blomroos
Lotta Pettersson

Revisorer
Magnus Lundberg, Eddie Holmén
suppleant Jan Kommonen

Bokföring & medlemsregister
Ålands Företagsbyrå Ab
(Kontaktperson Kalle Wallin)
msf@foretagsbyran.ax

Nycklar
Ålands Lås

Slabben
Michael Sundblom, 040 5032265 
michael@dax.ax

Club Marin
(Havsvidden Club Marina ab), 15 501

Hamnchef
040-867 7760, 19 979

Mariehamns Seglarförening

Östra hamnen, Pb 155, AX-22100 Mariehamn

Kontakt

Hamnkontoret tel. +358 18 19979
Hamnchef tel. +358 40 8677 760
E-post: gasthamn@msf.ax
Facebook
FO-nr 0749395-2